Opcje dostępności

Deklaracja dostępności

Wiele się mówi o jakości stron internetowych, między innymi o dostępności i użyteczności. Moim priorytetem było stworzenie tej strony w taki sposób, aby była ona dostępna dla szerokiego grona osób, które posiadają różne systemy operacyjne, różnego rodzaju przeglądarki internetowe oraz predyspozycje psycho-fizyczne.

Zgodności ze standardami i gwarancja prywatności

Strona jest napisana poprawnie w języku HTML 5.2. Arkusze styli są zgodne ze specyfikacją CSS3 i poprawnie przechodzą testy walidacji. Kanał informacyjny Atom(rss) również poprawnie przechodzi test walidacji.

Strona nie zawiera złośliwego kodu i niebezpiecznego oprogramowania: zobacz raport z walidacji narzędziem URL Void. Dodatkowo używam zaufanego certyfikatu Comodo SSL dla bezpiecznej komunikacji między użytkownikiem, a serwerem oraz prowadzę restrykcyjną politykę prywatności.

Oświadczenie o dostępności

Strona internetowa www.smyku.pl nie podlega zapisom dyrektywy UE 2016/2102 z 26 października 2016 r. w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego, jak również nie podlega zapisom dyrektywy UE 2019/882 z 17 kwietnia 2019 r. w sprawie wymogów dostępności produktów i usług.

Jednakże mając na względzie problemy osób niepełnosprawnych oraz ze specjalnymi potrzebami, jako autor strony deklaruję dostępność tej strony zgodnie z normą ISO/IEC 40500:2012 (standard WCAG 2.0 z jej późniejszymi aktualizacjami). Oznacza to, że strona internetowa pod adresem www.smyku.pl jest i będzie budowana oraz testowana pod kątem dostępności także z wytycznymi zapisanymi w normie WCAG 2.1

Obecnie strona częściowo spełnia wymagania WCAG 2.1 poziom AAA, oznacza to wszystkie możliwe wymagania zostały w pełni spełnione, ale niektóre tylko częściowo.

Jest to spowodowane tym, że niektóre materiały nie są mojego autorstwa, w związku z czym nie mam wpływu na ich dostępność.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa nie podlega ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, mimo wszystko powinna być z nią zgodna.

Skróty klawiaturowe

Na tej stronie nie zastosowano skrótów klawiaturowych.

Dodatkowe funkcje

Dla lepszej dostępności i użyteczności zaprojektowano funkcje ułatwień dostępu zgrupowane pod linkiem "opcje dostępności". Więcej informacji na temat opcji dostępności, znajdziesz w dziale Pomoc.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Jeżeli znalazłeś/aś na tej stronie internetowej problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności możesz je zgłosić poprzez dostępny na tej stronie formularz kontaktowy.

W zgłoszeniu podaj:

  • swoje imię lub nick internetowy,
  • adres e-mail na, który wyślę odpowiedź,
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Zobowiązuję się odpowiedzieć na twoje zgłoszenie najszybciej jak się da, nie później niż w ciągu 2 dni od jego otrzymania.

Jeśli ten termin miałby się wydłużyć z jakiegoś powodu, powiadomię Cię o tym.

Jeżeli nie będę w stanie zapewnić dostępności cyfrowej na stronie internetowej lub jej treści po Twoim zgłoszeniu, to postaram się zaproponować Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Dostępność architektoniczna

Nie dotyczy

Aplikacje mobilne

Nie dotyczy

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data publikacji strony internetowej: 2016-09-30.
  • Nowa wersję deklaracji sporządzono: 2022-08-09, na podstawie samooceny z użyciem technologii asystujących.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-04-02.
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-04-04.

Zmień widoczność widżetów