Parę słów o sobie

 • Czasem mówią do mnie: "Smyku".
 • Co robię na co dzień: kontroluję jakość oprogramowania. Jestem zarówno testerem oprogramowania, a także specjalistą do spraw dostępności cyfrowej.
 • Czy lubię to robić? Nawet bardzo.
 • Od kiedy to robię? Testerem jest już ponad 15 lat, dostępnością zajmuję się równie długo bo od 10 lat.
 • Ulubiona muzyka: elektroniczna, zarówno klasyczna jak i współczesna.
 • Ulubione kino: science fiction, ale zdarza się często też coś innego.
 • Zainteresowania i hobby: dostępność cyfrowa, a wolnych chwilach publikuję na tej stronie swoje fotografie i wypowiedzi.
 • Czego unikam? stronię od mediów, tych klasycznych jak i tych internetowych.
 • Czego nie lubię robić? rzeczy nudnych, bezsensownych lub(i) narzuconych przez czyjeś widzi mi się, jak również nie lubię robić czegoś co, jest na przysłowiowym "topie". Coś na co jest tzw. "hype" i moda.
 • Czego naprawdę nie znoszę? olewatorstwa, manipulacji, zakłamania, hipokryzji i robienia czegokolwiek, bo tak trzeba pomimo, że argumenty mówią co inneo.
 • Czego zawsze sobie (i innym) życzę? prostej drogi przez życie, zdrowego rozsądku i uśmiechu na twarzy, bo tego ludzie mają najmniej.
 • Kim na pewnio nie jestem? Geekiem i przemądrzalcem, któremu wydaje się, że wszystko wie. Jak każdy popełniam błędy, mylę się lub zapominam, ale potrafię się do tego przyznać. Rozważam różne scenariusze, łączę ze sobą kropki i często planuję, także te nie najlepsze scenariusze.

Aby się ze mną skontaktować przejdź do strony kontakt, niezapominając o kilku zasadach.

Kilka drobnych zasad dotyczących kontaktu

Nic bez sensu

Staram się, aby strona nie była rodzajem bloga, a na pewno sposobem na wykreowanie super pozytywnej wizji mojej osoby. Nie jest mam nadzieję także sposobem szerzenia sztuczności czy też popularyzacji chorych poglądów. Nie znajdziesz tu nic bijącego popularność, nic co jest trendy oraz mam nadzieję nic bez odrobiny zdrowego rozsądku. W przeciwnym przypadku proszę, nie kontaktuj się ze mną w tym celu.

Prosty, poprawny tekst

Proszę pisz poprawnie, nie skracaj wyrazów, nie wtrącaj sloganów, cooltowych lub tandetnych powiedzonek czy tekstowej mozaiki. Zwracaj się kulturalnie i przede wszystkim pamiętaj - po drugiej stronie też siedzi człowiek. Odnośnie pisowni i błędów, oczywiście każdemu się one zdarzają, także i mi, ale niech nie będą one w każdym słowie czy zdaniu. Jeżeli już masz problemy z dysleksją napisz to proszę w formularzu kontaktowym. To nie jest żaden wstyd, będzie się nam lepiej komunikować.

Przestrzeganie netykiety

Zawsze możesz do mnie napisać, zawsze! Jeżeli interesuje Cię coś związanego ze stroną, artykuł, zdjęcie, wywód lub porostu jest na niej błąd - napisz. Na wszystkie pytania będę starał się odpowiadać tak szybko jak to możliwe. Lecz dane kontaktowe podane na stronie służą jedynie do nawiązania kontaktu i korespondencji. Wszelkiego rodzaju działania nieetyczne, niekulturalne, a także niezgodne z tym co podaje netykieta internetowa, z dużym prawdopodobieństwem spotkają się z moją dezaprobatą i końcem konwersacji.

Proszę nie spłycaj siebie

Nie chcę, aby strona uchodziła za fajną tylko przez to, że jest na niej zamieszczonych kilka fajnych fotek/tapet lub muzyki. Stronę stworzyłem nie tylko by pokazać Wam moje Zdjęcia, które mimo wszystko są głównym przedmiotem tej strony, ale są na niej także inne działy. Proszę nie spłycaj siebie i swojej wizyty wyłącznie do oglądania zdjęć.

Spokój i zrozumienie

Jeśli nie masz na tyle czasu by spokojnie przeczytać jakiś tekst, proszę nie zaczynaj go. Lepiej będzie jak dodasz stronę do ulubionych i wrócisz tutaj później. Łatwo jest sobie ukształtować opinie o czymś, a w szczególności o kimś po kilku jego słowach, trudniej jednak go zrozumieć patrząc na całokształt. Lepiej jak na spokojnie przeanalizujesz tę stronę, aby później mieć klarowniejszy obraz.

Bez sztucznej anonimowości i portali społecznościowych

Preferuję otwartą rozmowę, bez ukrywania się pod różnego rodzaju pseudonimami. Moją aktywność na jedynym portalu społecznościowym na jakim jestem redukuję do absolutnego minimum. Nie posiadam konta na Facebooku, Instagramie czy Tiktoku i mieć go nie zamierzam. Nie udostępniam także komentowania treści na mojej stronie, aby uniknąć anonimowych komentarzy. Jeśli nie jesteś w stanie napisać czegoś jak człowiek bez maskowania się lub(i) potrzeby używania portalu społecznościowego, to najlepiej nie pisz. Fakt, że można mnie znaleźć na jednym z portali społecznościowych (i nie jest to Facebook), nie oznacza konieczności dodania Cię do moich znajomych, dla samego faktu.

Krytyka i opinie

Naturalnie na każdą konstruktywną i kulturalną krytykę liczę i przyjmuję. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i kultury osobistej. Jednakże gdybyśmy nie doszli do porozumienia, to zawsze pamiętam o szacunku do rozmówcy i tego samego oczekuję od Ciebie. W przeciwnym przypadku patrz pkt. 3

Nie jedną informacją żyje człowiek

Strona www jest zawsze pewnego rodzaju wizytówką danej osoby, ale nie musimy rozmawiać tylko o niej i materiałach na niej umieszczonych. To tylko hobby i pasja, które rozwijam w ramach moich możliwości, lecz jeśli w rozmowie pojawią się jakieś niedomówienia, to proszę Cię nie odsyłaj mnie to fejsbukowych fanpejdży lub stron, które nie są dostępne bez potrzeby logowania się lub rejestracji. Nie mam na to czasu, jak również nie zależy mi na uskutecznianiu kłótni, tylko po to aby udowodnić czyjąś rację lub jej brak.

Usuwanie danych

Usunięcie danych z localStorage spowoduje: przywrócenie ustawień domyślnych, wyczyści cache strony oraz odwoła wszystkie zgody.

Uwaga! Czy jesteś pewien? Tej operacji nie będzie można cofnąć.