Aktualności - czyli co nowego na stronie?

Wyświetlaj posty na temat:

Dostępnych wpisów:

Jak napisać dobry słownik skrótów

Kolejna wypowiedź w temacie dostępności pod tytułem: "" - czyli jak spełnić kolejne wymaganie trzeciego poziomu WCAG 3.1.3 Nietypowe słowa. Zapraszam do lektury.

Wdrożenie wersji 2018.R2

Wpis trochę spóźniony, gdyż zmiany w nastąpiły już w ubiegłym tygodniu. Jednak, aby dopełnić pewnego rodzaju formalności, informuję, ze dobiegło końca wróżenie wersji w którym możecie znaleźć kolejnych 36 zmian. Zainteresowanych kwestiami technicznymi zapraszam do zapoznania się z logiem zmian.

Jak spełnić i testować wymaganie WCAG 3.1.4 Skróty

Zamieszczam kolejną wypowiedź w kategorii pod tytułem: .

Zapraszam do lektury.

Zmiana hostingu

Od dziś strona działa na nowych serwerach firmy . Obecne konto ma więcej możliwości, a sama strona powinna działać szybciej. Działam również w oparciu o szyfrowany protokół HTTPS.

Wdrożenie 2018.R1

Jak już wcześniej zapowiadałem. Na stronie pojawiła się pierwsza aktualizacja oznaczona numerkiem Obecne wdrożenie nie wnosi żadnych nowości, są to jedynie drobne poprawki i ulepszenia znalezione od momentu poprzedniego wdrożenia. Mimo wszystko zainteresowanych zmianami zapraszam do przejrzenia logu zmian.

Jak zapewnić i testować wymaganie WCAG 3.1.5 Reading Level

Podjąłem się wyzwania i próby udowodnienia, ze istnieje spora szansa na spełnienie jednego z wymagań WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) jakim jest . Czy można je faktycznie spełnić i jak je praktycznie przetestować, o tym w artykule.

Migracja wypowiedzi zakończona

Uff... udało się. Większość moich wypowiedzi, została przeredagowana i przekonwertowana do wersji html. Pozostał w sumie jeszcze jeden dokument, ale jest on zbyt duży, aby móc go szybko przerobić, dlatego póki co pozostanie on w niezmienionej formie. Całą resztę zarówno w formie plików pdf jak i stron html, możecie znaleźć na stronie z . Zapraszam do lektury, jednocześnie zapowiadam, że już wkrótce ukaże się pierwsza aktualizacja strony w tym roku.

Kolejnych siedem mitów na temat dostępności (accessibility)

Prezentuję drugą odsłonę mojej wypowiedzi dotyczącą .

Archiwizacja wpisów

Przenoszę do archiwum dotychczasowe wpisy.

Aby być na bieżąco z informacjami na stronie subskrybuj kanał informacyjny, możesz przeglądnąć także

Ta strona wykorzystuje ciasteczka i podobne technologie. Są one mi potrzebne, aby strona mogła lepiej funkcjonować. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich gromadzenie i wykorzystywanie, zgodnie z ustawieniami w Twojej przeglądarce. Więcej o ciasteczkach możesz dowiedzieć się w dziale "Pomoc".

Opcje dostępności

Funkcja: Wysoki kontrast

Opis funkcji: Pozwala na zmianę trybów kolorystycznych strony.

Funkcja: Auto Scroll

Opis funkcji: Pozwala na automatyczne przewijanie strony podczas czytania.

Funkcja: Auto Expand

Opis funkcji: Domyślnie zostaną rozwinięte wszystkie komunikaty.

Zmień widoczność widżetów.

Ustawienia tła strony

Obecnie ustawione tło

.JPG
Uwaga! Zmiana domyślnego tła, może nieco wydłużyć wczytywanie się strony.

Ustawienia typu odtwarzacza

Ustaw w jaki sposób mają być odtwarzane utwory: