Opcje dostępności

Aktualności - czyli co nowego na stronie?

Wyświetlaj posty dotyczące:

Bądź na bieżąco z newsami. Subskrybuj kanał informacyjny

Wdrożenie wersji 2023.R2

Opublikowane przez w dniu
Cześć. Dziś króciutko o wdrożeniu wersji . Jest to wdrożenie, które będzie jedną podwalin nowej odsłony strony. Buduje się ona powoli, gdyż będzie całkowicie oderwana od funkcjonalności nie związanych ze stroną. Wraz z obecnym wdrożeniem, wszystkie widżety nie stanowią już integralnej części strony i zostaną niedługo przeniesione na tymczasową stronę z widżetami. Uaktualniłem także silnik jQuery do wersji 3.7.0 i i Fontawesome do wersji 6.3.0. Wprowadziłem też kilka poprawek do linków i odświeżyłem nieco stylowanie.
smyku.pl

Subiektywny ranking czytników ekranowych

Opublikowane przez w dniu
Na rynku dostępnych jest kilka, jesli nie kilkanaście różnych czytników ekranowych, z którymi bywa różnie. Różny jest ich stopień intuicyjności, dostępności pod systemy operacyjne, różnie interpretują specyfikacje ARIA, a podczas wyboru tego jedynego w grę wchodzą nawet predyspozycje finansowe. Zatem czy istniej ten najlepszy czytnik ekranowy? Czy są takie których warto używać, a których należy się wystrzegać? Oto mój .
smyku.pl

Do czego doprowadzi nowy zakaz UE?

Opublikowane przez w dniu
Pytanie wydawać by się mogło retorycznym, lecz nim nie jest. Tylko dlatego, że mało kto jest tego świadomy. Bo jeśli by był, już dawno by protestował. Od bardzo dawna walczymy z redukcją CO2. Trochę krócej, ale nieco zacieklej walczymy ze "śmiertelnym" wirusem, a niektóre narodowości stają się dosłownie wrogiem militarnym dla siebie. Mówi się nam, że aby to wszystko chociaż trochę wyprostować, osiągnąć pewien cel, jakiś konsensus, musimy się trochę poświęcić. Co, dlaczego i jaki będzie tego skutek zobaczymy sami. Oto moja śmiała interpretacja faktu o na terenie UE.
smyku.pl

Pułapki dostępności

Opublikowane przez w dniu
W dość przewrotnym tytule nie chodzi wcale o to, że dostępność stwarza pułapki. Raczej na odwrót, to pewne założenia i nieprzemyślane działania mogą stać się przyczyną wpadnięcia w nią, a wygrzebanie się będzie bardzo ciężkie lub niemal nie możliwe. Zatem na co warto zwrócić uwagę zabierając się za dostępność, aby nie wpaść na przysłowiową minę? Podpowiedź znajdziecie w w wypowiedzi:
smyku.pl

Zapowiedź dużych zmian na stronie

Opublikowane przez w dniu
Witam wszystkich w nowym, miejmy nadzieję lepszym 2023 roku. Przeniosłem aktualne newsy do archiwum, jak również w związku z nowym wdrożeniem przeniosłem stare wdrożenia do archiwum. Rok 2023 startuję z wdrożeniem małej wersji, która może nie wnosi wiele, za to jest pierwszym krokiem do tak zwanego redesignu. W tym roku planuję mocno przebudować moją stronę. Nie wiem na ile się to uda zrealizować, ale na pewno nastąpią grube zmiany w wyglądzie i prezentacji obecnej na niej treści. Oczywiście to wszystko nastąpi z zapewnieniem dostępności i będzie wdrażane kilkoma etapami. W pierwszych etapach na pewno nastąpią zmiany "pod spodem" w większości będą to zmiany w strukturze linków, skryptów i innych mechanizmów, co już ma miejsce w przypadku niektórych funkcjonalności. W kolejnych etapach obiecuję wizualną odmianę i przebudowę interfejsu strony, tak aby była bardziej czytelna i prosta w obsłudze.
smyku.pl

Wdrożenie wersji 2023.R1

Opublikowane przez w dniu

Wdrażam pierwszą w tym roku wersję 2023.R1.

Nie jest to, żadna rewolucja, jedynie kilka drobnych ulepszeń i poprawek, ale pojawiły się także zmiany związane z usunięciem niektórych elementów na stronie. Spowodowane jest to koniecznością uproszczenia kodu i uporządkowania treści na stronie. Poza tym nie były one od dłuższego czasu rozwijane, a także używane. Podjąłem więc decyzję o ich usunięciu. Szczegóły w logu zmian.

smyku.pl
Możesz przeglądnąć także

Zmień widoczność widżetów