Opcje dostępności

Co nam daje ideologiczna wolność

Opublikowano: , aktualizacja: 2020-02-18

Ostatnio mamy prawdziwy wylew doktryn i ideologii, nie wspominając już o typowych jakimi są socjalizm czy liberalizm, Europa aż trzęsie się od ilości nowych wizji i sposobów na życie.

Ideologia gender, weganizm, feminizm, ekologizm, teorie o płaskiej Ziemi, ruchy LGBT oraz masę innych pomysłów, które co rusz pojawią się wokół nas. Powoduje to niezły zamęt w głowach ludzi, teoretycznie „oświeconych”. Każdy zdroworozsądkowy człowiek powinien wiedzieć, że istnieje dobra i zła polityka, jak również dobra i zła wiara, a zatem są też ideologie złe i te gorsze :)

Jak jednak odróżnić lepsze od tych gorszych? Co nam daje ideologiczna różnorodność?

"To nie moja sprawa."

Ktoś powie, że jego styl życia wcale nie jest podyktowany jakąś dziwną lub chorą doktryną: "Ja się do tego nie przyznaję, to mnie nie interesuje, niech sobie inni robią co chcą" itp.

Niestety każdy z nas postępuje według pewnej doktryny i nie ma się o co oburzać, raczej należy sobie zadać pytanie, według której żyję?

Aby to stwierdzić należy przypomnieć sobie definicję tego słowa.

Doktryna to nic innego jak zespół twierdzeń, założeń, a nawet dogmatów czy to filozoficznych czy religijnych, a nawet politycznych. Jest to pewien system myślenia i działania w określonym celu.

Każda doktryna wynika z pewnej ideologii. Zadaniem doktryny jest urzeczywistnienie idei/pomysłów, które zawarte są w tejże ideologii. Ta ostatnia natomiast jest pewnego rodzaju światopoglądem, za którym idą konkretne działania.

Jeśli ktoś z Was oglądał film „Doktryna szoku” doskonale zdaje sobie sprawę jak działają ideologie, a jeśli jeszcze ktoś nie widział tego filmu to sugeruję po przeczytaniu tego tekstu zdobyć kopię filmu i go obejrzeć.

Każda ideologia zorientowana jest na maksymalizację liczby zwolenników, a co za tym idzie stosuje różne techniki przekonywania społeczeństwa do swoich racji.

Jak zatem stwierdzić czy dana doktryna jest właściwa czy nie?

Ideologią na pewno złą jest ta, kiedy osoby ją propagujące stosują ukrytą Indoktrynację1 lub(i) kłamstwa w celu przekonania do swoich poglądów, a także kiedy grupy społeczne „wyznające” pewną ideologię są faworyzowane bardziej niż większość społeczeństwa.

Zła Polska, zła! Czyli co dobrego jest w postępowych ideologiach?

Ostatnio w Polsce głośno się mówi o wielu tematach zastępczych takich jak:

eutanazja, aborcja, ekologizm, feminizm, homoseksualizm, anty-klerykalizm czy nacjonalizm, a to tylko niektóre z większych ideologii, którymi zaprzątnięto umysły polskiego społeczeństwa. Piewcy niektórych z tych ideologii starają się nakreślić je w pozytywnych barwach, a czynny opór przed nimi przypisują jako nieakceptowalne wady polskiego społeczeństwa.

No cóż, jak można być nietolerancyjnym wobec nazwijmy to delikatnie… odmienności, jak można zabraniać aborcji i eutanazji - przecież to „normalne” prawa człowieka, no i w końcu jak można mieć swoje zdanie na temat własnego podwórka i chcieć się na nim urządzać tak jak się chce. Jeszcze innych „reformatorów” dziwi fakt, że można chronić nasze dzieci przez pseudo „edókacją”2.

Ileż to razy usłyszeliśmy, że jesteśmy narodem staroświeckim, nietolerancyjnym, antysemickim, z nacjonalistycznymi i homofonicznymi poglądami3.

Tego typu ataki są dowodem na szkodliwość tychże ideologii, ponieważ ma się to nijak do wspólnego dialogu między mniejszościami a większością społeczeństwa, tym samym dając efekt odwrotny do zamierzonego.

Do podobnych, choć stricte politycznych ataków doszło wiele razy w 2019 roku. Kilkukrotnie ataku na polski naród dokonał premier Izraela, pan Netanjahu4 oraz prezydent Rosji Władimir Putin5. Prezydent Francji obecnie namawia Europejczyków do manifestacji w Polsce6 i straszy „wyłączeniem”7. Niemcy nazywają nas „największą porażką Europy”8, a Izrael z przytupem USA domaga się „uregulowania mienia żydowskiego”9. Wydaje się, że nikt nas na tym świecie nie lubi i chciałoby się powiedzieć kolokwialnie: „A może by to wszystko rzucić i wyjechać… (gdziekolwiek)”.

Równie dobrze można byłoby pokazać krajom nas oczerniającym na co nas stać i podobnie jak Zjednoczone Królestwo wynieść się z tego „grajdołka” zwanego „Gejropą”, ale i to zapewne będzie uznane za głupotę i nacjonalizm. Zresztą jest to robione zawsze wtedy kiedy chcemy bronić swoich (polskich) wartości.

Dziś racjonalne myślenie zastępowane jest postępowością i tolerancją.

Większość młodych ludzi uważa się za osoby nowoczesne, postępowe i dobrze poinformowane. Mimo to, dają się wciągnąć w kolejne dywagacje i dyskusje o obecnym ustroju politycznym, tolerancji, ekologii, etyce i innych tematach, przekonując jedni drugich o słuszności swoich poglądów. Jednocześnie większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę są poddawani zjawisku „prania mózgu” przez ówczesne elity rządzące. Coraz częściej ludzie są porywani przez różnego rodzaju światopoglądy, brną w iluzję postępu i chęć zmienienia świata na lepsze.

Nie dziwi mnie fakt dlaczego Rosjanie nazywają potocznie Europę – Gejropą10, gdzie multikulti, kryzys wartości11 i rewolucja seksualna zbierają swoje żniwo12.

Europa, a właściwie jej arena polityczna, to miejsce gdzie manipuluje się historią i wciąga nasz kraj w kolejne międzynarodowe utarczki.

Polska natomiast, to kraj w którym dzieli się naród na wszystkie możliwe sposoby, a wspomniane ideologie są czynnikiem zapalnym do kolejnych podziałów i oskarżeń. Dodatkowo jest to coś, w co większość bezmyślne daje się porwać. Jaki jest tego cel? No cóż, w końcu kraj podzielony, to kraj słaby.

Wmawia się ludziom, że kraj w którym zmieni się poglądy i nastawienie do odmienności, nagle stanie się lepszy i poprawny, a zakłamując historię ostatecznie zamknie się rozdział kilku lat II wojny światowej, w których de facto to my byliśmy ofiarą a nie katem.

Trzeba być niezłym cynikiem aby w ogóle pomyśleć, że mogło być inaczej.

Zatem „Kto ma uszy, niechaj słucha”13, najlepiej swojego sumienia, a kto go nie ma niech posłucha rozumu, a gdy i tego zabraknie, niech posłucha historyków, socjologów albo i kleru, ale broń Boże – polityków.

Nie wiem dlaczego akurat Polskę szkaluje się na wszystkie możliwe sposoby, dlaczego rozrywa się państwo od środka poprzez społeczne podziały. Wiem tylko, że komuś na tym bardzo zależy i jest to coś, przed czym się trzeba bronić. Dlatego każdą ideologię, która uderza w naród i jego wartości, należy skutecznie eliminować, nawet jeśli miałoby to kosztować Polskę utratę członkostwa z UE. Mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie.

Upadające wartości

Kiedyś dla Polaków głównymi wartościami były "Bóg, Honor i Ojczyzna", albowiem naszą tożsamość budowaliśmy w większości na walce o wolność naszego narodu i te trzy wartości były nam bardzo bliskie.

Teraz kiedy istniejemy jako „suwerenny” i demokratyczny kraj w zjednoczonej Europie, Bóg stracił na znaczeniu, honor mają co niektórzy, a ojczyzna wielu ludziom kojarzy się z miejscem gdzie się mieszka i zarabia14. Najważniejsze kiedyś wartości dziś są potępiane, bo kojarzą się ze zniewoleniem, a „nowoczesny” i postępowy człowiek bardzo tego nie lubi.

Czy coś nam pozostało?

Mówi się o tradycji, dla wielu ludzi niestety tradycji oderwanej od wiary, ale przecież tradycja to rzecz święta - być musi. Zatem z Bogiem czy bez… jakie ma to znaczenie. No właśnie ma, bo bez niego, ani krzty w tym świętości, co najwyżej jest zwykłym przyzwyczajeniem. Równie doskonałym rezultatem działań kolejnych ideologii jak sekularyzm i laicyzm, są agresywne ataki na Kościół15 i księży16, co ma bezpośrednie przełożenie na odchodzenie wiernych od Kościoła17, będących łakomym kąskiem dla ponad 300 sekt w Polsce18. Nie chcę fanatycznie bronić Kościoła, bo nikt poza Bogiem nie jest w nim idealny, ale czy zdajecie sobie sprawę z tego, że jeżeli nadal będziemy ignorować jego opinię i zdejmować pewnego rodzaju "hamulce", które nam nakałda, to wywrócimy się bardzo szybko. Pomyślcie przez chwilę co będzie, gdy hedonistyczna wolność oderwana od jakiejkolwiek wiary zwolni Wam wszystkie hamulce?

Oficjalnie mówi się też o rodzinie jako najwyższej wartości i deklaruje jej wsparcie przez Państwo, ale jednocześnie dopuszcza się aborcję czy eutanazję, o legalizacji związków jednej płci nie wspomnę. Czy można rodzinę potraktować jako wartość niezaprzeczalną, gdy młodzi nie chcą mieć dzieci?19 Żyjemy w czasach gdy zwierzę się uczłowiecza, a człowieka uzwierzęca wszak słyszy się, że „zwierzę też człowiek” i staje się ono członkiem rodziny20. Nie wiem jak Was, ale mnie na biologii uczono, że człowieka od zwierzęcia różni bardzo wiele. Rozumiem potrzebę pomocy zwierzętom, ale stawianie zwierzęcia na równi z człowiekiem to już przesada.

Zdaje się, że w braku społecznych wartości ideologie takie jak: ekologizm, feminizm, homoseksualizm, hedonizm i ideologiczny weganizm, zdały egzamin z "prania mózgu" doskonale.

Smyku.pl
smyku.pl
 • https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/indoktrynacja;3914546.html
 • https://www.youtube.com/watch?v=DxiPeSW76hA
 • https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/polska-wsrod-homofobicznych-liderow-ue-pis-rzadzi-tak-by-osoby-lgbt-nie-mialy-w/w4qnwn5
 • https://www.pch24.pl/izraelskie-media--skandaliczne-slowa-netanjahu-o-polakach--ambasador-azari-dementuje,66154,i.html
 • https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-skandaliczne-slowa-putina-o-polsce-politycy-trzeba-zachowac-,nId,4233529
 • https://dorzeczy.pl/swiat/114797/macron-oskarza-polske-to-oni-wszystko-blokuja-jedzcie-tam-protestowac.html
 • https://www.tvp.info/45779150/macron-straszy-polska-moze-nie-dostac-pieniedzy
 • https://medianarodowe.com/niemcy-atakuja-polske-najwieksza-porazka-europy/
 • https://www.salon24.pl/u/rozumny/936162,dlaczego-zydzi-wciaz-atakuja-polske-i-kto-tutaj-pociaga-za-sznurki
 • https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303099860-Rosjanie-wracaja-z-Europy-do-ojczyzny.html
 • https://kobietapo30.pl/naprawde-kryzys-wartosci/
 • https://gloria.tv/post/4v4GRqFNy9HMCP3oLUGGUXoJy
 • Przypowieść Jezusa o siewcy
 • https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1191430,patriotyzm-w-polsce-ile-polakow-deklaruje-przywiazanie-do-ojczyzny.html
 • https://www.pch24.pl/ksiadz-profesor-guz--polski-katolicyzm-jest-niesmialy-i-zdezorientowany,68097,i.html
 • https://www.wprost.pl/tematy/10216247/dokument-tylko-nie-mow-nikomu.html
 • https://dziennikzachodni.pl/kosciol-jak-supermarket-co-sie-dzieje-z-wiernymi-ktorzy-odchodza-z-kosciola-rosnie-rola-tzw-sekt/ar/12864046
 • https://natemat.pl/17121,w-polsce-jest-okolo-300-sekt-czym-przyciagaja-swoich-wyznawcow
 • https://noizz.pl/ekologia/coraz-wiecej-ludzi-nie-chce-miec-dzieci-przez-katastrofe-klimatyczna/brxv47h
 • https://natemat.pl/112861,po-co-mi-dziecko-mam-psa-przybywa-polakow-ktorzy-traktuja-zwierzeta-jak-czlonkow-rodziny
 • https://www.pch24.pl/8-powodow--dla-ktorych-ideologiczny-weganizm-to-zagrozenie,72927,i.html

Zmień widoczność widżetów